PRESSITEADE

10.07.2015

 

Maailma üks vanim mineraalvesi jõudis Eesti turule

 

Coca-Cola tõi turule maailma ühe tuntuima kõrge kaltsiumi- ja magneesiumisisaldusega Römerquelle mineraalvee, mis pärineb juba Rooma aegadel kasutusel olnud allikast.  Lisaks toob ettevõte turule ka Eesti turul uudsed mahladega maitsestatud mineraalveed, mis täidavad mineraalvee ja maitsevete vahele jääva turuniši.

 

Römerquelle mineraalveed villitakse Austrias Edelstalis Römerlandi rahvuspargis asuvast allikast, mis on üks maailma vanimaid mineraalveeallikaid. See oli kasutusel juba Rooma aegadel ning allikast pärit vett transporditi tol ajal veetoru kaudu isegi 20 kilomeetri kaugusele. 1890. aastal allikas taasavastati ning 1948. aastast alustati mineraalvee villimist pudelitesse.

 

Erinevad uuringud on näidanud, et Römerquelle mineraalvesi sisaldab inimkeha jaoks optimaalset mineraalide kombinatsiooni. Vaid üks liiter Römerquelle mineraalvett katab 18% päevasest kaltsiumivajadusest ning 19% päevasest magneesiumivajadusest.

 

„Tegemist on premium klassi tootega, mis siinsel turul eristub lisaks kõrgele kaltsiumi- ja magneesiumisisaldusele ka oma puhta neutraalse maitse poolest. Ehk teisisõnu vaatamata kõrgele mineraalainete sisaldusele ei ole sellel veel soolast kõrvalmaitset,“ selgitas Coca-Cola HBC Baltikumi turundusjuht Monika Rajamäe

 

Rooma päritolule viitab ka vee nimi. Römerquelle tähendab saksa keeles „Rooma allikat“.

Tänaseks on Römerquelle Austria tuntuim bränd ja kõige populaarsem vesi ning selle klaaspudel kuulub maailma TOP 10 parima disainiga pakendi hulka.

 

 

Mahladega maitsestatud mineraalveed

 

Lisaks tavalisele mineraalveele võib Römerquelle sarjas leida ka innovaatilised mahladega maitsestatud mineraalveed. „Kui valdav enamus maitseveesid on tehtud lauavee põhjal ning neid on maitsestatud erinevate lõhna- ja maitseainetega, siis Römerquelle Emotion sarja eelis seisneb selles, et see on tehtud mineraalveest ja maitse saamiseks on kasutatud mahlasid,“ selgitas Rajamäe.

 

Maitseveede sarja kuulub kolm erinevat maitset -  põldmuraka- ja laimimaitse, sidruni- ja laimimaitse ning pirni- ja sidrunmelissimaitse.

Römerquelle mineraalveed on müügil 0,5 ja 1,5 liitristes plastpudelites ning kohvikutes restoranides pakutakse vett ka 330ml ja 750ml klaaspudelitest. Maitseveede sari on aga müügil 0,5 ja 1 liitristes plastpudelites.